تبلیغات
تحلیل های بروز و سیاسی جنگ نرم

تحلیل های بروز و سیاسی جنگ نرم
خبرها و تحلیل های بروز سیاسی و اجتماعی جنگ نرم را از ما بخواهید 
نویسندگان
خالکوبی و افشای اسامی جنجالی

آنچه در برنامه 90 گذشت+تصاویر

 آنچه در برنامه 90 گذشت+تصاویر

خالکوبی بازیکنان خارجی حاضر در لیگ برتر و اعلام اسامی بازیکنانی که کارت معافیتشان باطل شده است از مهمترین موارد مطرح شده در برنامه دوشنبه شب نود بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آران مغان به نقل از مشرق نیوز، برنامه نود این هفته از ساعت 22:47 دوشنبه شب از شبکه سوم سیما روی آنتن رفت و به بررسی اتفاقات فوتبالی و مسائل داوری در هفته هفتم لیگ برتر پرداخت و در رابطه با ابطال کارت های معافیت سربازی برخی فوتبالیست ها به طور مفصل پرداخته شد.

در ابتدای برنامه فردوسی پور مجری برنامه نود اسامی 10 نفر به همراه تصاویر آن ها را به نمایش گذاشت که کارت های معافیت سربازی آن ها باطل شده است.

اسامی این بازیکنان به شرح زیر بود:

علیرضا ابراهیمی، علی پورخسروانی، سینا عشوری، مهدی محمدزاده، محمدحسین مهرآزما، آرمان شهدادنژاد، حامد زمانی، مهربان عیسی پوران، رضا طاهری و فرهاد سالاری پور.
 

افشای نام 10 بازیکنی که کارت پایان خدمت آنها باطل شد

به گزارش مشرق، این اسامی در حالی منتشر شده است که به گفته بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ، از زمان اعلام اسامی، بازیکنان یاد شده حق شرکت در مسابقات را ندارند و کارت بازی آنها نیز ابطال می‌شود و این بازیکنان حق حضور در تیم‌های نظامی را هم ندارند و باید به خدمت سربازی بروند.

سئوال پیامکی این هفته به بهترین بازیکن ماه اختصاص یافته بود.
 

سپس نود درجه و سوژه های مختلف آن پخش شد و بعد از آن علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال روی خط برنامه آمد و درباره وضعیت تیم المپیک، صحبت کرد. کفاشیان همچنین اعلام کرد که قرارداد کی‌روش روز سه شنبه برای وی اعلام خواهد شد.(متن کامل صحبت‌های کفاشیان)

صحنه هایی تصاویر آرشیوی برنامه نود در سال های 1385 و 1389 پخش شد که طی آن کفاشیان رییس کنونی فدراسیون فوتبال در خصوص تیم اعزامی به بازی های المپیک صحبت هایی ارائه کرده بود.
 

در این فاصله، چند مسابقه هفته هفتم لیگ برتر پخش و خداداد افشاریان کارشناس داوری برنامه، صحنه‌های مشکوک آن را بررسی کرد.

گزارشی از دیدار تیم های استقلال و نفت مسجد سلیمان و حواشی و مصاحبه های این دیدار پخش شد.
 

پرونده ویژه برنامه سه شنبه شب درباره بازیکنانی بود که کارت معافیتشان مشکل داشت. ابتدا صحبت‌های سعید حلافی بازیکنی که کارتش باطل شده به همراه صحبت‌های غلامرضا بهروان رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ پخش شد. بهروان گفت: در فهرست، مدارک نابینایی، فلجی، مشکلات نخاعی، تکرر ادرار، وضعیت استخوان، وضعیت گوارشی و ریه وجود داشت. انواع و اقسام مشکلات برای گرفتن کارت معافیت وجود دارد.

حلافی هم با انتقاد از شرایطش، تاکید کرد: من دو ماه است که خانه نشین شده‌ام. سه خانواده را نان می‌دهم. چرا فقط من باید محروم شوم.

در ادامه، حمید صدرالسادات رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا روی خط آمد و درباره پرونده این بازیکنان به طور مفصل صحبت کرد. البته مشکل آنتن دهی موبایل صدرالسادات باعث شد تا فردوسی پور بارها سئوالاتش را تکرار کند و حتی مکالمه یکبار قطع شد.

صدرالسادات در این خصوص گفت: حدود 95 اسم بازیکن برای ما ارسال شده بود. نام خیلی از بازیکنانی که در سال‌های 63 و 64 هم کارت گرفته بودند در این فهرست بود. در هر حال کارت 13 نفر ابطال شده که برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

وی درباره اینکه انواع و اقسام بیماری‌هایی که باعث معافیت بازیکنان شده بود و نام بازیکنانی که در جام جهانی هم بازی کرده‌اند، گفت: به طور جدی کار را دنبال می‌کنیم. رسیدگی فرایند خاص خود را دارد. ابتدا باید افراد را دعوت کنیم تا بعد مدارک را بیاورند و مراحل بعدی. اینها زمان بر است.

سئوال اصلی فردوسی پور از صدرالسادات به این موضوع بر می‌گشت که چطور بازیکنی معافیت نابینایی، کم بینایی یا مشکلات نخاعی گرفته بوده ولی الان می‌تواند بازی کند. مجری برنامه نود در این خصوص آمارهایی را هم اعلام کرد. او  در نهایت، صریح گفت که بدون وجود یک باند در شورای پزشکی یا در بخش‌های دیگر، امکان چنین چیزی وجود ندارد. این صحبت‌های صریح با واکنش رئیس سازمان نظام وظیفه ناجا مواجه شد. صدرالسادات در اینباره گفت: اطلاعات شما اطلاعات درستی نیست. حداقل 60 درصد اطلاعات شما مبنای درستی ندارد. خواهشا از گمانه زنی دور شوید و اجازه دهید موضوع کاملا بررسی شود.

وی خطاب به فردوسی پور گفت: شما اینقدر تحمل ندارید که این موضوع بررسی شود. وقتی نتیجه مشخص شد آنوقت قضاوت کنید. موضع ما این است که اگر تخلفی در هر سطحی صورت گرفته باشد، باید برخورد صورت بگیرد. این موضوع زمان می‌برد و الان هم در حال بررسی موضوع هستیم.

گزارشی از دیدار تیم های استقلال خوزستان و پدیده مشهد و مصاحبه ها و حواشی مربوط به این دیدار پخش شد.

بخش بعدی برنامه، تقویم نود بود. در این بخش تصویر و صحبت‌های امیر قلعه نویی هنگامی که بعد از یکی از مسابقات استقلال گلزنی کرد، پخش شد. همچنین پیروزی تیم ملی ایران برابر عراق برای اولین بار در این کشور مورد توجه قرار گرفته بود؛ مسابقه‌ای که علی دایی و علی کریمی برای ایران گلزنی کردند. کریمی با خونسردی زیاد گل اول ایران را به ثمر رساند.

البته سالگرد دربی استقلال و پرسپولیس که به دربی "شش تایی‌ها" معروف است، روی آنتن رفت و صحبت‌های علی پروین و همایون بهزادی پخش شد. پروین در گفتگویش با گزارشگر نود گفت: "وقتی استقلال را بردیم، خودمون باور نمی‌کردیم. شاید 100 سال دیگه هم این اتفاق نیفته. البته ما با استقلالی‌ها رفیقیم". او همچنین توصیه‌ای برای دو تیم پایتخت داشت: "این رقابت‌ها همیشه باید بین استقلال و پرسپولیس باشه".

در تقویم نود، گلزنی فرهاد مجیدی به استقلال تهران در جام دوستی با لباس الوصل هم پخش شد که مجیدی بعد از این گل هم شادی نکرد. سرمربی استقلال در آن مقطع زمانی، امیر قلعه نویی بود.

اکبر صادقی میهمان برنامه نود بود.

صادقی 29 ساله، بازیکن تیم پدیده مشهد، فوتبال را از شهرستان قرچک و محله زیباشهر آغاز کرده است. وی اظهار داشت: در سنین نوجوانی در تیم نوجوانان استقلال تهران بازی می کردم.

فردوسی پور پیش از شروع صحبت‌هایش به صادقی، مجددا به بازیکنانی که به بهانه‌های مختلف کارت معافی گرفته بودند اشاره کرد و با خنده گفت: دارم فکر می‌کنم چطور یک بازیکن با مشکل "تکرر ادرار" کارت معافی گرفته ولی می‌توانسته 45 دقیقه بازی کند؟ مجری برنامه نود همچنین گفت: به جز دو، سه بازیکنی که کارتشان باطل شده، سایر بازیکنان موبایل خود را خاموش کرده و احتمالا دنبال بخشش هستند.

اکبر صادقی ضمن اشاره به شروع فوتبالش، به خاطرات و عملکردش در سال‌های گذشته هم اشاره کرد. صادقی در این مصاحبه گفت: به شخصه فکر می‌کنم استقلال قهرمان لیگ شود.

گزارش نود تا نود پخش شد که طی آن به اتفاقات هفته اخیر فوتبال ایران پرداخته شده بود. انتقاد شدید مجید جلالی سرمربی سایپا از عادل فردوسی پور هم در این بخش روی آنتن رفت. سرمربی سایپا با بیان اینکه وی و تیمش دیده نمی‌شود، اعتقاد داشت که برنامه نود به این تیم کمتر می‌پردازد و موقعیت‌ها و فرصت‌های این تیم را در مسابقات نشان نمی‌دهد.

گزارشی از دیدار تیم های پرسپولیس - تراکتورسازی و حاشیه ها و مصاحبه های این بازی پخش شد.
 

داوری این دیدار مورد بررسی قرار گرفت و خداداد افشاریان کارشناس داوری برنامه، درباره دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی گفت: داور برای تراکتورسازی یک پنالتی اعلام نکرد. همچنین صحنه برخورد دروازه بان تراکتورسازی با بازیکن پرسپولیس باید خطا اعلام می‌شد و حامد لک باید جریمه می‌شد.

در این بخش صحبت یکی از مسئولان مسابقه هم لب‌خوانی شد. این مسئول بعد از خطای لک روی بازیکن پرسپولیس در واکنش به اعتراضات علی دایی، به وی گفت که اگر اعتراض کنی، "داور لج می‌کند".

افشاریان: در فیفا هیچ منع قانونی برای خالکوبی وجود ندارد!

کارشناس داوری برنامه در مورد وجود خالکوبی روی دست بازیکنان گفت: هیچ منع قانونی در این باره وجود ندارد و البته در مورد مسائل شرعی در این باره نظر نمی دهم ولی از نظر فیفا مشکلی ندارد.

فردوسی پور البته نسبت به تصمیم کمیته اخلاق در قبال خالکوبی بازیکنان خارجی لیگ انتقاد کرد و با نشان دادن لوسیانو ادینیو بازیکن تراکتورسازی، ساق دست این بازیکن برای پوشاندن خالکوبی‌هایش را سوژه کرد. فردوسی پور با اشاره به چسب زدن بازیکنان تیم ملی بسکتبال روی خالکوبی‌هایشان در مسابقات جام جهانی، گفت: شانس آوردیم اشکان دژآگه بسکتبالیست نشد وگرنه هَنگ می‌کرد و با این داستان‌ها، فقط چشمانش معلوم بود!

صمد مرفاوی سرمربی مستعفی تیم فوتبال صبای قم روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: الان سر تمرینات نمیروم، فردا با اعضای هیات مدیره جلسه دارم و طی آن با اعضا صحبت خواهم کرد و مشکلاتم را عنوان می کنم.

حامد زمانی بازیکنی که کارت معافیتش باطل اعلام شده بود، روی خط برنامه آمد و درباره معافیتش گفت: معافیت من برای مشکل کمرم بود. در سال 85 - 86 به تیم پاس تهران رفتم و دو سال در این تیم بودم. من می‌توانستم خودم را در تیم پاس سرباز کنم ولی کمرم مشکل داشت و بعد از تشکیل کمیسیون پزشکی و انجام معاینات لازم، معاف شدم.

وی درباره اینکه چطور بعد از مشکل کمرش توانسته فوتبال بازی کند، گفت: من به چند پزشک مراجعه کردم. دکتر طباطبایی به من گفت که باید فوتبال را کنار بگذارم. بعد از آن پیش فردی به نام حاج آقا آستانه در شهر ری رفتم. او یک جورهایی دکتر خانگی است که خدا را شکر با روغن، خرما و مواردی مثل اینها کمرم را بهتر کرد! الان هم دیسک کمر دارم ولی مشکلم کمتر شده است. به خاطر همین مشکل از دقیقه 60 به بعد تعویض می‌شدم.

قبول این دلیل برای فردوسی پور دشوار بود و وی تلاش داشت تا حرفش را به کرسی بنشاند. زمانی در واکنش به اصرارهای مجری برنامه نود گفت: شما که می‌توانید آمار همه را در بیاورید، بروید و آمار حاج آقا آستانه را در شهر ری در بیاور! کارت من قانونی بوده است و مشکلی ندارد.

جهان بینی مدیرعامل باشگاه صبای قم روی خط تلفنی برنامه آمد و در مورد استعفای مرفاوی گفت: وی پیش از این صحبتی نکرده بود و البته اگر تصمیمش را گرفته باشد ما به تصمیم وی احترام می گذاریم.

گزارشی از دیدار پیشکسوتان با غلامحسین مظلومی پیشکسوت فوتبال و مصاحبه پیشکسوتان و قدیمی های این رشته پخش شد.

علی اکبر محمدزاده رئیس کمیته اخلاق هم دیگر میهمان تلفنی برنامه نود بود. وی در ابتدا گفت که چیزی در قالب بخشنامه و ابلاغیه درباره پوشاندن خالکوبی بازیکنان به باشگاه‌ها اعلام نشده و بازیکنان هم صرفا روی مصاحبه‌هایی که در اینباره صورت گرفته بود، خالکوبی‌هایشان را پوشانده بودند.

وی درباره اینکه آیا فکر نمی‌کنید این مسئله صورت خوشی نداشته باشد، تصریح کرد: آنچه برای ما مهم است، بحث فرهنگ و مملکت ماست. هر آرایش و مسئله‌ای که بر خلاف مسائل اخلاقی و قوانین باشد ممنوع است.

رئیس کمیته اخلاق با طرح این سئوال از فردوسی پور که چرا با پوشاندن خالکوبی‌ها مخالف است، گفت: من هم عقیده شما نیستم. این موضوع ضربات و تلفات بیشتری دارد! این در فیفا هم پذیرفته شده است. باید قبول کنیم چهره برخی افراد و آرایش آنها مقابل دوربین صورت خوشی ندارد.

در ادامه، براتی کارشناس حقوقی فوتبال هم روی خط برنامه آمد و به عنوان مخالف، مناظره تلفنی را با رئیس کمیته اخلاق انجام داد. براتی تاکید کرد که در هیچ کجای قوانین فیفا اعلام نشده خالکوبی جرم است. وی همچنین درباره رای کمیته اخلاق درباره امیر قلعه نویی، سید مهدی رحمتی، ایمان موسوی و حسین کعبی گفت: درباره اصل حکم که تبرئه امیر قلعه نویی بوده است، نمیشود ورود کرد. ولی رسیدگی به موارد مربوط به ایمان موسوی، رحمتی و کعبی در صلاحیت کمیته اخلاق نیست و کمیته انضباطی باید به آن رسیدگی می‌کرد. این قسمت از رای مخدوش است.

عطسه بلند عادل فردوسی پور در میان صحبت‌های براتی، برای لحظاتی برنامه را تحت تاثیر قرار داد که خنده مجری برنامه نود را هم در پی داشت.

افشاریان نیز در این باره اظهار داشت: اگر قرار است بازیکنی دست خود را بپوشاند باید هر دو دست پوشیده شود و این امر توسط تمام بازیکنان تین رعایت شود!

مناظره تلفنی براتی با محمدزاده همانند بسیاری دیگر از مباحث حقوقی که در برنامه نود مطرح می‌شود، بی نتیجه ماند.

محمد حسین مهرآزما هم دیگر بازیکنی بود که روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: هشت سال پیش دیدم که معافیت پرانتزی پا شامل حال من می‌شود و رفتم این معافیت را گرفتم. حالا بعد از هشت سال می‌گویند معافیت من اشکال دارد. من در آن زمان نیازی به کارت معافیت برای فوتبال نداشتم. آن موقع من آدم معروفی نبودم. الان هم پای من پرانتزی است. نکته جالب اینکه اگر پنج سال از گرفتن کارت معافیت از خدمت بگذرد، دیگر نمی‌توان کارت را باطل کرد. برای من هشت سال گذشته ولی امسال این قانون را عوض کرده‌اند. امروز هم با یکسری مدارک به نظام وظیفه رفتم و مرا بازجویی کردند که چطور معافیت گرفته‌ام. خودشان هم فهمیدند که معافیتم درست بوده است.

فردوسی پور قصد صحبت با چند فوتبالیستی که کارت معافیتشان باطل شده است را داشت ولی سینا عشوری اعلام کرد که قصد صحبت ندارد. بختیار رحمانی کاپیتان تیم فولاد هم در حالی که برای مصاحبه تلفنی با برنامه نود اعلام آمادگی کرده بود، به یکباره پشیمان شد تا این برنامه هم در ساعت 2:30 سه شنبه به اتمام برسد.

در پایان برنامه امید ابراهیمی باکسب 50 درصد آرا به عنوان برترین بازیکن ماه برگزیده شد، ادینهو در جای دوم ایستاد و رفیعی سوم شد.
 

برنامه این هفته نود ساعت 2:30 بامداد سه شنبه به اتمام رسید.

 
طبقه بندی: اخبار جریانها و تشکل های دانشجویی، خبرهای داخلی ایران، اخبار جریانهای سیاسی و تحلیل گرهای داخلی، اخبار جنگ نرم و جریانهای امنیتی،
برچسب ها: آنچه در برنامه 90 گذشت+تصاویر، آنچه در برنامه 90 گذشت،
[ سه شنبه 18 شهریور 1393 ] [ 12:15 ب.ظ ] [ منصور اخلاقی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اخبار و تحلیل های به روز سیاسی ، فرهنگی ،علمی ، اجتماعی و جنگ نرم
 
۞ ماسون تیوب ۞


  

  حجه الاسلام علیرضا پناهیان
  هواداران نادر طالب زاده Talebzadeh-Nader
  


 

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فروش بک لینکطراحی سایت