تبلیغات
تحلیل های بروز و سیاسی جنگ نرم

تحلیل های بروز و سیاسی جنگ نرم
خبرها و تحلیل های بروز سیاسی و اجتماعی جنگ نرم را از ما بخواهید 
نویسندگان
رویکردهای مختلف در دولت درباره انصراف یا حذف یارانه بگیراندر حالیکه تا چند روز دیگر، مرحله دوم هدفمندکردن یارانه ها آغاز خواهد شد، رویکردهای مختلف درباره طرح انصراف از دریافت یارانه می تواند اجرای آن را با خطر مواجه کند.

به گزارش خبرنگاران الف، در حالیکه مجموعه نزدیک به دفتر رییس جمهور عمدتاً از خودانصرافی و کاربرد روش های تشویقی برای انصراف یارانه بگیران در دور دوم حمایت می کند، مجموعه وزارت اقتصاد از اجرای قانون مصوب مجلس و استفاده از اهرم شناسایی و جریمه صحبت می کنند.


دیدگاه اول، ایجاد موج اجتماعی و روش هایی مانند کمپین انصراف و پیش قدم شدن بزرگان و ریش سفیدان و مراجع گروه های اجتماعی را در پیش گرفته است و گروه دوم با تکیه بر توان حداقلی دولت در شناسایی آن دسته از پردرآمدهایی که از طریق ابزارهایی مانند مالیات و ثبت احوال و ... قابل شناسایی اند، بر نقش فعالتر دولت تاکید می کنند.

در حالیکه هنوز موج اجتماعی لازم برای انصراف ایجاد نشده است، برخی نظرسنجی ها از عدم استقبال لازم برای انصراف حکایت می کنند و این مساله، لزوم تلاش بیشتر دولت برای تحریک جو اجتماعی و یا لاجرم حرکت به سوی ابزارهای تهدید پردرآمدهای خواستار دریافت یارانه را تشدید می کند که البته به نوبه خود متضمن هزینه سیاسی برای دولت خواهد بود. 

در این میان گروه سومی نیز از دولتی ها نیز وجود دارند که اساسا به بحث انصراف یا حذف اعتقادی ندارند و آن را صرفا به خاطر تکلیف تحمیل شده می پذیرند. برخی از مجریان اصلی فاز دوم در دولت، در این گروه قرار دارند.

تشتت در اجرای فاز دوم و عدم هماهنگی و یکدستی در استراتژی اجرای این فاز می تواند اجرای این مرحله و دولت را با مشکل مواجه کند و آن را به سرنوشت سبدکالا نزدیک گرداند.

طبقه بندی: خبرهای داخلی ایران، اخبار جریانهای سیاسی و تحلیل گرهای داخلی،
[ جمعه 15 فروردین 1393 ] [ 11:04 ق.ظ ] [ منصور اخلاقی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اخبار و تحلیل های به روز سیاسی ، فرهنگی ،علمی ، اجتماعی و جنگ نرم
 
۞ ماسون تیوب ۞


  

  حجه الاسلام علیرضا پناهیان
  هواداران نادر طالب زاده Talebzadeh-Nader
  


 

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فروش بک لینکطراحی سایت