تبلیغات
تحلیل های بروز و سیاسی جنگ نرم

تحلیل های بروز و سیاسی جنگ نرم
خبرها و تحلیل های بروز سیاسی و اجتماعی جنگ نرم را از ما بخواهید 
نویسندگان
شدت سرکوبگری رژیم بحرین صدای آمریکا را هم درآورد

شدت سرکوبگری رژیم بحرین و اقدام اخیر رژیم آل خلیفه در محدود کردن تماس مخالفان با جامعه بین المللی ابراز نگرانی آمریکا، متحد دیرینش را به همراه داشت.

خبرگزاری فارس: شدت سرکوبگری رژیم بحرین صدای آمریکا را هم درآورد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، مری هارف سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکا درقبال تصمیم اخیر مسئولان بحرینی نگران است زیرا آنها برگزاری تماس و ملاقات بین مخالفان بحرینی و دیپلماتهای خارجی و نهادهای جامعه بین المللی را به کسب مجوز از دولت منوط کرده اند.

وی گفت: مسئولان آمریکایی درصدد ملاقات با همتایان بحرینی خود در روزهای آینده برای ابراز نگرانی واشنگتن و تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر از سیاست منامه در این زمینه هستند.

هارف گفت: همانطور که در همه کشورهای جهان انجام می دهیم از دولت بحرین انتظار داریم که به منافع مشترک ما در زمینه تماس های دیپلماتیک نامحدود و آزاد با همه اقشار جامعه کشور میزبان هیئت های دیپلماتیک ما احترام بگذارد. ما این امر را در دیدارهای آینده خود با دولت بحرین بررسی خواهیم کرد.

وزیر دادگستری بحرین اخیرا در تصمیم خود تاکید کرد که تماس احزاب و جمعیت‌ها با سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های خارجی در کشور یا سازمان‌ها و نهادهای دولتی خارجی یا غیر از آن باید با هماهنگی وزارت امور خارجه و حضور نماینده آن یا هر مرجع ذیربطی که این وزارتخانه صلاح می‌داند، صورت گیرد.

این تصمیم جمعیت‌های سیاسی مایل به تماس و ارتباط با سفارتخانه‌ها و سازمانهای یاد شده را ملزم کرده است که باید قصد خود برای تماس را دستکم سه روز قبل از آن به وزارت دادگستری ابلاغ کنند تا این وزارتخانه هماهنگی با وزارت خارجه انجام دهد.

این تصمیم همچنین شامل حال هرگونه تماس جمعیت‌های سیاسی با هریک از سازمان‌های سیاسی خارجی در خارج از خاک بحرین نیز می‌شود.

در مقابل، جمعیت وفاق ملی اسلامی به عنوان اصلی ترین حزب مخالف در بحرین بر رد این تصمیم وزیر دادگستری تاکید کرد و در بیانیه خود آورد: این تصمیم مغایر با قوانین و منشورها است و ارزشی قانونی یا سیاسی ندارد و یک تصمیم واپسگرا و قیمومیت رسمی به شمار می‌رود که امری مردود و اساس از نظر قانون اساسی باطل است و خارج از قوانین دوره معاصر به شمار می رود و نمی‌تواند برای هیچ طرفی الزام آور باشد.

این بیانیه افزود: تصمیم وزیر دادگستری در راستای گسترده دامنه استبداد و ظلم و اعمال محدودیت‌های رژیم برای کاستن از سطح مطالبات مردمی در رسیدن به تحول دموکراتیک در کشورشان گرفته شده است.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات و اعتراضات مسالمت آمیز است که با سرکوبگری رژیم مواجه شده است.
طبقه بندی: اخبار جنگ نرم و جریانهای امنیتی، اخبار جریانهای سیاسی و تحلیل گرهای داخلی، اخبار جهان و خاورمیانه،
برچسب ها: شدت سرکوبگری رژیم بحرین صدای آمریکا را هم درآورد،
[ دوشنبه 18 شهریور 1392 ] [ 11:50 ق.ظ ] [ منصور اخلاقی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اخبار و تحلیل های به روز سیاسی ، فرهنگی ،علمی ، اجتماعی و جنگ نرم
 
۞ ماسون تیوب ۞


  

  حجه الاسلام علیرضا پناهیان
  هواداران نادر طالب زاده Talebzadeh-Nader
  


 

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

فروش بک لینکطراحی سایت